דבר ראש העיר

דבר ראש העיר

דיור בר השגה הוא כלי חברתי מהמעלה הראשונה. הוא נועד להבטיח שמירה על גיוון בערים ולאפשר לאוכלוסיות שונות, מכל קצוות החברה, לגור אלו לצד אלו. תכליתו להבטיח קורת גג בעבור אוכלוסיות החיוניות לתפקודה התקין של העיר והחברה, ובהם: כבאים, שוטרים, מורים ומורות, אחים ואחיות, עובדות סוציאליות, פקידים, ועוד.

 

במציאות חיינו, רבים מהעובדים והעובדות החשובים הללו, המשתכרים מעט ביחס לדיור היקר, נאלצים לעזוב את העיר. עם העתקת מקום מגוריהם, מרביתם גם מפסיקים לעבוד בה. החוסר הזה הוא ההפסד של כולנו.

 

עיריית תל-אביב-יפו היא הרשות הראשונה בישראל שהעמידה את נושא יוקר הדיור והמחייה בראש סדר עדיפויותיה ומקדמת פרויקטים לדיור בר השגה ותכניות להתחדשות עירונית להגדלת מצאי הדירות בשוק. בזכות מחקר מעמיק וחשיבה יצירתית, הצלחנו ליצר מודל ראשון מסוגו בארץ שניתן ליישמו בישראל כולה, ועולה בידינו לספק מלאי של מאות יחידות דיור בהישג יד, ואלפי דירות עוד בתכנון.

בימים אלו נפתחת ההרשמה להגרלת זכאות לדיור בשכירות בפרויקט "בית המורה". את פרויקט הדיור בר ההשגה הזה יזמה העירייה על מנת לעודד את הישארותם של אנשי הוראה איכותיים בעיר, ובכדי לאפשר למורות ולמורים שלנו – שהם הנדבך העיקרי והלב הפועם של מערכת החינוך העירונית – להקדיש את עצמם למשימת חינוך ילדינו בלב שקט ובתנאים שיקלו על מציאות חייהם.

בבניין המשותף בפרויקט שוק העלייה, שכולל 70 דירות בנות 3 חדרים, יוכלו להתגורר אך ורק אנשי חינוך והוראה אשר יילמדו במערכת החינוך העירונית. מורים שיענו על הקריטריונים יוכלו לשכור בו דירה לתקופה של עד 5 שנים במחיר הנמוך בכ- 40% ממחיר השוק.

 

"עיר לכולם" זו לא סיסמה – זו משימה לביצוע.
אני גאה בעשייה העירונית ומאחל הצלחה לכל המשתתפים/ות!

חתימה

שלכם,

רון חולדאי,

ראש עיריית תל אביב-יפו