אודות

עזרה ובצרון היא חברה-בת של עיריית תל-אביב-יפו, שנוסדה בשנת 1937 ופועלת ללא כוונת רווח. 

החברה מרכזת תחת קורת גג אחת את כל תחומי הבנייה ועוסקת בייזום, בתכנון ובבנייה של פרויקטים לבינוי ציבורי ולרווחת תושבי העיר, בהם גני ילדים, בתי ספר, אולמות ספורט, מבני תרבות ומרכזים קהילתיים, המשתלבים באורח החיים התל-אביבי ומותאמים לצורכי התושבים.

לצד היותה הזרוע הביצועית של העירייה בתחום הבינוי הציבורי כאמור, מובילה עזרה ובצרון את תחום ההתחדשות העירונית בתל-אביב ומקדמת תוכניות של פינוי-בינוי, תמ"א 38, פרויקטים של שימור מבנים, שיפוצי חזיתות ודיור בר-השגה. כל זאת, תוך שמירה על המרקם העירוני הייחודי של העיר.
כחברה עירונית, אנו מקיימים קשר ישיר ורציף עם מוסדות הרישוי והתכנון העירוניים, ובכך מתאפשר לנו לקדם במקצועיות וביעילות את הפרויקטים ולספק לתושב את מכלול השירותים הרלוונטיים ללא טרחה ומאמץ מצדו.

מתוקף היותנו חברה עירונית, לקוחותינו הם תושבי העיר. לכן אנו פועלים כאשר טובתם ומטרותיהם בראש סדר העדיפויות, משתפים אותם בכלל ההחלטות ודואגים כי טובתם תושג ותישמר באופן מיטבי.

אחת ממטרותיה העיקריות של עזרה ובצרון, כפי שהוגדרה בתזכיר ההתאגדות של החברה בשנת 1929, היא "להתקין עבור השכבות העניות של הישוב היהודי בארץ ישראל דירות מרווחות, יפות לבריות וזולות ולהספיק להן דירות בנות גודל מקסימלי במחיר מינימלי".

מטרה זו עמדה ועודנה עומדת לנגד עינינו, ואנו ממשיכים לפעול ליישומה תוך הצבת התושב וצרכיו במרכז, לצד הקפדה על תקני הבנייה והשירות הגבוהים והמחמירים ביותר.

תעודת הקמה משנת 1929
תעודת הקמה משנת 1929