אודות פינוי בינוי

חוק פינוי בינוי נותן למשרד הבינוי והשיכון את הזכות להצהיר על שטח כמיועד לפינוי תושביו כדי  להרוס את מבני המגורים הקיימים, ובמקומם להקצות את השטח להקמת מבנים חדשים עם עתודות מגורים גדולות יותר.

הצורך בפרויקטים של פינוי-בינוי ובניצול נכון ויעיל של הקרקע נולד לנוכח המחסור בשטחים עירוניים, הדרישות של גופי התכנון לבנייה צפופה בערים ולצד הקושי בטיפול במרקמים עירוניים ותיקים.

יישום הפרויקטים מוביל לרווח הדדי לשני הצדדים –  הדיירים נהנים מתנאי מגורים טובים יותר ומעלייה באיכות חייהם ללא הוצאה כספית מצדם, ומנגד אפשר ליצור עתודות מגורים חדשות תוך שמירה על שטחים פתוחים והוספת "ריאות ירוקות" בעיר.

כחברה-בת של עיריית תל-אביב-יפו, הפועלת ללא כוונת רווח, צברה עזרה ובצרון מומחיות בתחומי הפינוי-בינוי. במקביל, אנו מציבים את הדייר וצרכיו בראש סדר העדיפויות ומקפידים על תודעת שירות גבוהה וליווי צמוד של הדיירים.

תושבי העיר המשתתפים בפרויקטי פינוי-בינוי זוכים לליווי צמוד של התהליך, לייעוץ ולסיוע, שמקנים להם "ראש שקט" לאורך כל הדרך. בסופו של הפרויקט נהנים הדיירים מבעלות על דירות חדשות ברמת בנייה חדשנית ומודרנית ומשיפור בתנאי הבניין כולו, כגון הוספה של מעלית, של חדרים מוגנים (ממ"דים) ושל חניות פרטיות. זאת, כאמור, ללא כל הוצאה כספית מצדם.